Folie ochronne do poliestru (PET)

Ekstrudowane arkusze z poliestru termoplastycznego (PETG i APET) charakteryzują się wysoką odpornością na uderzenia, doskonałą przezroczystością i dobrą podatnością na drukowanie. Ponadto mogą zostać w 100% przeznaczone do recyklingu.

Łatwa w obróbce folia ochronna do powierzchni PETG

Folie ochronne do powierzchni poliestrowych

Czy wiesz, że materiał PETG to najlepszy wybór dla termoformowania?

Materiał PETG, często używany jako alternatywa dla arkuszy poliwęglanowych i akrylowych, jest coraz bardziej popularny w zastosowaniach ekspozycyjnych, a także w dekoracjach i oszkleniach.

Łatwy i szybki w obróbce, na przykład poprzez sztancowanie i formowanie w niskiej temperaturze, nie wymaga wstępnego suszenia i nadaje się do cięcia laserowego. PETG to również miękka powierzchnia, którą łatwiej jest zarysować niż APET. Dlatego też folie współwytłaczane Novacel zapewniają najlepszą ochronę:

  • Proces PETG
  • Novacel 9246 jest preferowanym wyborem dla folii PETG ze względu na niską i stabilną przyczepność, co zapewnia brak uszkodzeń i zwijania się materiału, oraz brak odrywania podczas przetwarzania. Nadaje się do sitodruku i ma tę zaletę, że łatwo się odkleja ,nie pozostawia żadnych, śladów ani plam pochodzących z folii ochronnej.
  • Novacel 9830 to najlepszy wybór dla arkuszy PETG o bardziej spójnej przyczepności, aby sprostać rygorystycznym wymaganiom procesu produkcyjnego arkuszy.

Odpowiednia folia ochronna do powierzchni APET

Folia ochronna do powierzchni APET

Czy wiesz, że materiał APET jest idealny do gięcia na płasko i na zimno, a ponadto jest kompatybilny z żywnością?

APET jest zalecany do zewnętrznych paneli reklamowych, etui na rozkłady jazdy, okładek plakatów oraz do zastosowań wewnętrznych, takich jak elementy do przechowywania zimnej żywności i oszklenia ochronne do maszyn.

Novacel 9823 to oczywisty wybór dla arkuszy APET, zapewniający płynną, ale stałą przyczepność, aby sprostać uwarunkowaniom dotyczącym procesu produkcyjnego APET.


Wzmocnij wizerunek swojej marki

Wzmocnij wizerunek swojej marki

Zapewnij swojej marce większą widoczność, drukując swoje logo na folii ochronnej.

Kontroluj swój wpływ na środowisko

Wszystkie folie ochronne Novacel nadają się do recyklingu, nie zawierają PVC, ftalanów i są zgodne z rozporządzeniem REACH.

Kontroluj swój wpływ na środowisko
Uzyskaj doskonałą jakość aplikacji

Uzyskaj doskonałą jakość aplikacji

Novacel zaleca stosowanie Maszyny do nakładania Walco dla gwarantowanej wydajności.